Ortodoncja Kraków

Leczenie wad zgryzu

Ortodoncja jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu i wad szczękowo- twarzowych u dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Leczenie może wpływać nie tylko na poprawę warunków zgryzowych, a także na delikatną zmianę ułożenia warg, policzków oraz zmianę proporcji nosowego do szczękowego odcinka twarzy. Nie wpłynie natomiast na zmianę rysów twarzy.

Dzisiejsze możliwości ortodoncji pozwalają na leczenie prawie w każdym wieku. Już od najmłodszych lat można zapobiegać złym nawykom mogącym powodować w przyszłości nieprawidłowy zgryz. Niektóre wady, wcześnie zdiagnozowane pozwalają na efektywne wyleczenie w młodym wieku. Niepodjęcie leczenia może skutkować znacznym pogłębianiem się wad wraz z wiekiem, a także pogorszeniem estetyki twarzy.

Metody leczenia

Dzisiejsze możliwości ortodoncji pozwalają na leczenie prawie w każdym wieku. Już od najmłodszych lat można zapobiegać złym nawykom mogącym powodować w przyszłości nieprawidłowy zgryz. Niektóre wady, wcześnie zdiagnozowane pozwalają na efektywne wyleczenie w młodym wieku. Niepodjęcie leczenia może skutkować znacznym pogłębianiem się wad wraz z wiekiem, a także pogorszeniem estetyki twarzy.

U dorosłych leczenie ortodontyczne może budzić duże wątpliwości. Obecnie jesteśmy w stanie poprawić warunki zgryzowe u pacjentów w różnym wieku. Leczenie odbywa się za pomocą aparatów stałych. Przez przyłożenie niewielkich sił, podczas terapii dochodzi do zmiany położenia zębów, dzięki czemu można uzyskać prawidłowe stosunki międzyzębowe. Spowoduje to poprawę funkcji żucia, często także ułatwi higienę, a przede wszystkim zapewni każdemu piękny uśmiech.

Na konsultacji ortodonta pomoże Państwu zrozumieć istotę leczenia, wytłumaczy na czym będzie ono polegać, a także opracuje możliwy plan leczenia odpowiedni dla indywidualnych warunków zgryzowych, które panują w jamie ustnej pacjenta. Dla pacjentów, którzy boją się niekorzystnej estetyki w trakcie leczenia, oferujemy aparaty estetyczne, które są prawie niewidoczne. Zapewniają one duży komfort estetyczny, a także psychiczny dla pacjenta.

Profilaktyka

W naszym gabinecie ortodontycznym zajmujemy się edukacją rodziców i dzieci odnośnie złych nawyków, a także pomagamy w zapobieganiu powstawania wad. Jeśli niedoskonałości już się ujawniły, ortodonta przystępuje do leczenia.

Nazwa usługiCena
Konsultacja ortodontyczna200 zł
Wizyta diagnostyczna300 zł
Aparat wyjmowany jednoszczękowy1200 zł
Aparat wyjmowany obuszczękowy1800 zł
Aparat stały metalowy ( 1 łuk)2100 zł
Aparat stały rodowany (1 łuk)2600 zł
Aparat ortodontyczny mieszany (1 łuk)2800 zł
Aparat ortodontyczny kompozytowy (1 łuk)3300 zł
Aparat ortodontyczny szafirowy3700 zł
Aparat częściowy lingwalny 2D (1łuk)2500 zł
Wizyta kontrolna (1 łuk)200 zł
Wizyta kontrolna (2 łuk)250 zł
Aparat retencyjny stały400 zł
Aparat retencyjny ruchomy550 zł
Naprawa ortodontyczna50 zł - 150 zł

Ortodoncja Kraków

Wada zgryzu może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nieprawidłowe ułożenie zębów powoduje trudności w ich szczotkowaniu, bowiem ciężko jest dotrzeć szczoteczką do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Zęby bywają narażone na szybszą utratę, ponieważ krzywe uzębienie sprzyja powstawaniu próchnicy. Dodatkowo znacznie częściej pojawiają się choroby przyzębia, które znacząco mogą wpłynąć na samopoczucie – ponieważ przyczyniają się do bólów głowy, szyi, barków, pleców czy zespołu zwyrodnienia SSŻ. Wada zgryzu wpływa również niekorzystnie na wygląd.

Ortodoncja Kraków umożliwia szybką diagnostykę stanu uzębienia, a następnie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz ortodontycznym pozwalają na utrzymanie zdrowych i pięknych zębów przez całe życie. 

Ortodoncja Kraków – kiedy należy umówić się na wizytę?

Osoby, u których ortodonta zdiagnozuje określone objawy, powinny być objęte leczeniem. Założenie aparatu ortodontycznego jest konieczne w przypadku:

  • przodozgryzu górnego – uzębienie górne jest znacznie wysunięte do przodu i wystaje ponad dolne;
  • wysunięcia żuchwy – zęby dolne wysunięte są nienaturalnie do przodu, bądź górne znajdują się za bardzo w tyle;
  • zgryzu krzyżowego – odwrotne zachodzenie zębów;
  • zgryzu otwartego – pomiędzy uzębieniem gryzącym przednim oraz bocznym znajduje się wolna przestrzeń;
  • przemieszczenia linii środkowej – środek zębów przednich górnych nie znajduje się w jednej linii ze środkiem dolnych;
  • szpary – powstają w przypadku utraty zębów;
  • stłoczenia zębów – zbyt duża ilość uzębienia w jamie ustnej.

Więcej informacji na temat aparatów ortodontycznych znajdą Państwo na stronie: Aparaty ortodontyczne Kraków

Kontakt

Rejestracja

Tel. 730 144 442
Tel. 12 683 05 45

kontakt@cmpdent.pl

Centrum Medycyny Profilaktycznej
30-106 Kraków, ul. Bolesława Komorowskiego 12 piętro III

Godziny otwarcia 

Pon – Czw: 8:00 – 19:00
Pt: 8:00 – 15:00

    Uzupełnij działanie: 65 + = 74