Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna

Coraz częściej chirurgia stomatologiczna pomaga w ratowaniu zębów przed całkowitym usunięciem!

Nasz zespół wykwalifikowanych lekarzy – chirurgów zapewni możliwie bezbolesne i bezpieczne zabiegi chirurgiczne.

Nazwa usługiCena
Prosta ekstrakcja zęba150 zł
Skomplikowana ekstrakcja zęba250 zł
Chirurgiczna ekstrakcja zęba300 zł
Ekstrakcja zęba zatrzymanego400 zł
Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego250 zł
Opatrunek chirurgiczny po ekstrakcji50 zł
Nacięcie ropnia100 zł
Podcięcie wędzidełka150 zł
Pobranie wycinka do badania histopatologicznego150 zł
Badanie histopatologiczne50 zł
Plastyka tkanek miękkich mała200 zł
Plastyka tkanek miękkich średnia300 zł
Plastyka tkanek miękkich duża400 zł
Szycie zębodołu50 zł
Resekcja wierzchołka korzenia w zębie jednokorzeniowym250 zł
Resekcja wierzchołka korzenia w zębie wielokorzeniowym400 zł
Wydłużenie korony klinicznej200 zł
Zabieg na kości wyrostka zębodołowego250 zł
Odsłonięcie zatrzymanego zęba 300 zł

Chirurgia stomatologiczna Kraków

Chirurgia stomatologiczna opiera się na leczeniu chorób zębów oraz dziąseł. Zabieg odbywa się zazwyczaj w warunkach chirurgicznych, wymaga zatem odpowiednich umiejętności. Nasz zespół wyszkolonych specjalistów posiada odpowiednie kwalifikacje, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegu w sposób profesjonalny. Bez względu na trudność, wszelkie czynności wykonywane są w pełni bezpiecznie. 

Chirurgia stomatologiczna umożliwia wyleczenie zaawansowanych chorób zębów oraz dziąseł, w przypadku których stomatologia zachowawcza jest niewystarczająca. 

Chirurgia stomatologiczna Kraków – rodzaje oferowanych usług

W naszym gabinecie wykonujemy szereg chirurgicznych zabiegów w obrębie jamy ustnej, m.in.:

  • Ekstrakcję – zabieg polega na chirurgicznym usunięciu zęba z zębodołu, przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi. 
  • Ekstrakcję skomplikowaną – wówczas podczas wyrywania zęba niezbędne jest nacięcie dziąsła, a następnie usunięcie części kości wyrostka zębodołowego.
  • Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego – mianem tym określa się zęba, który rozwinął się w pełni, jednak pozostaje niewyrżnięty. W zależności od zaawansowania zatrzymania może być on lekko widoczny bądź całkowicie ukryty. Najczęściej zabieg ten wykonuje się na zębach mądrości. 
  • Nacięcie ropnia – ropień to zmiana powstała w wyniku uaktywnienia się bakterii, która rozwija się w tkankach. System immunologiczny człowieka chcąc obronić organizm, wprowadza w miejsce zakażenia białe krwinki – wówczas wytwarzana jest ropa, którą stanowi połączenie żywych i martwych krwinek białych, enzymów oraz zniszczonych miejscowych komórek. W momencie, gdy zebrana ropa nie ma możliwości odpłynięcia, powstaje ropień. Jeżeli natomiast nie pęknie on z czasem bądź nie zostanie nacięty przez chirurga stomatologa, może stać się przyczyną poważnej infekcji, zagrażającej zdrowiu i życiu człowieka. 
  • Plastykę wędzidełka – wędzidełka znajdują się przy wargach oraz języku. Są to pasma tkanek łączące wspomniane narządy z wyrostkiem zębodołowym. Nie zawsze jednak wędzidełko umiejscowione jest w prawidłowy sposób. Chirurgia stomatologiczna Kraków umożliwia plastykę, wówczas gdy wędzidełko znajduje się bardzo blisko  zębów, jest za krótkie czy zbyt grube, niekorzystnie oddziałuje na przyzębie, wpływa na ułożenie zębów, protezy ruchome bądź estetykę. Bardzo ważne jest szybkie zdiagnozowanie i wykonanie zabiegu plastyki wędzidełka u dzieci, u których jest ono nieprawidłowo wykształcone, bowiem niewykonanie odpowiednich czynności spowodować może rozwój wady wymowy.
  • Resekcję wierzchołka zęba – nie zawsze istnieje możliwość wyleczeni zęba kanałowo. W przypadku wytworzenia się zmian chorobowych w kości otaczającej korzeń bądź przepchnięcia wypełnienia kanałowego – resekcja wierzchołka zęba jest jedynym sposobem na jego uratowanie. 

Kontakt

Rejestracja

Tel. 661 873 493
Tel. 12 683 05 45

kontakt@cmpdent.pl

Centrum Medycyny Profilaktycznej
30-106 Kraków, ul. Bolesława Komorowskiego 12 piętro III

Godziny otwarcia Pon – Pt: 8.00 – 20.00

Uzupełnij działanie: − 2 = 6