RTG

Rentgen stomatologiczny

Wykonujemy zdjęcia: punktowe, cefalometryczne, pantomograficzne, zgryzowe, skrzydłowo-zgryzowe, zgryzowe szczęki, czaszki ap i pa.

Zdjęcia wydajemy na płycie CD.

 

Wszystkie Panie, które mogą być w ciąży prosimy o zgłoszenie tego faktu przed wykonaniem zdjęć.

Pracownia czynna jest:
poniedziałek – piątek w godzinach od 8:00 do 20:00

Nazwa usługiCena
Zdjęcie Pantomograficzne70 zł
Zdjęcie Cefalometryczne70 zł
Zdjęcie Punktowe30 zł
Zdjęcie Zgryzowe30 zł
Zdjęcie Skrzydłowo-zgryzowe30 zł
Zdjęcie Zgryzowe szczęki30 zł
Zdjęcie Czaszki przednio-tylne i tylno-przednie70 zł

Pracownia RTG Kraków

Rentgen zębów to procedura diagnostyczna, pozwalająca na dokładne zobrazowanie uzębienia. Zdjęcie RTG wykonywane jest najczęściej w związku z leczeniem stomatologicznym, ortodontycznym bądź protetycznym, bowiem doskonale widać na nim zęby leczone kanałowo, wady zgryzu, stany zapalne, próchnicę, wypełnienia, stan kości czy zęby zatrzymane. Na zdjęciu dokładnie widoczne są wszelkie uszkodzenia. Niezbędne jest ono również przed planowanym uzupełnianiem ubytków w uzębieniu – np. wstawianiem koron, protez czy implantów. Stomatolog lub inny specjalista zlecający badanie powinien przeprowadzić z Pacjentem wywiad medyczny, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania odnośnie wykonania zdjęcia. 

Pracownia RTG Kraków – bezpieczna diagnostyka uzębienia

W naszej pracowni wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i aparaturę najwyższej jakości, a przebieg wykonywania zdjęcia RTG jest w pełni bezpieczny oraz szybki. Minimalne użycie promieniowania rentgenowskiego pozwala na precyzyjnie zobrazowanie stanu uzębienia. Badanie jest bezbolesne oraz nie wymaga szczególnego przygotowania. Należy wyłącznie zdjąć z okolic głowy wszelkiego typu ozdoby – np. biżuterię czy okulary. Przed rozpoczęciem badania Pacjent zakłada specjalny fartuch ochronny (wykonany z gumy), natomiast podczas jego wykonywania nie powinien poruszać głową oraz powinien stosować się do wszelkich wskazówek. 

Diagnostyka przeprowadzana jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny radiologii stomatologicznej. Pracownia RTG Kraków oferuje możliwość wykonania badania zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. 

Kontakt

Rejestracja

Tel. 661 873 493
Tel. 12 683 05 45

kontakt@cmpdent.pl

Centrum Medycyny Profilaktycznej
30-106 Kraków, ul. Bolesława Komorowskiego 12 piętro III

Godziny otwarcia Pon – Pt: 8.00 – 20.00

Uzupełnij działanie: + 86 = 89