RTG

Rentgen stomatologiczny

Wykonujemy zdjęcia: punktowe, cefalometryczne, pantomograficzne, zgryzowe, skrzydłowo-zgryzowe, zgryzowe szczęki, czaszki ap i pa.

Zdjęcia wydajemy na płycie CD.

 

Wszystkie Panie, które mogą być w ciąży prosimy o zgłoszenie tego faktu przed wykonaniem zdjęć.

Pracownia czynna jest:
poniedziałek – piątek w godzinach od 8:00 do 20:00

Nazwa usługiCena
Zdjęcie Pantomograficzne80 zł
Zdjęcie Cefalometryczne80 zł
Zdjęcie Punktowe50 zł
Zdjęcie Zgryzowe50 zł
Zdjęcie Skrzydłowo-zgryzowe50 zł
Zdjęcie Zgryzowe szczęki50 zł
Zdjęcie Czaszki przednio-tylne i tylno-przednie80 zł

Pracownia RTG Kraków

Rentgen zębów to procedura diagnostyczna, pozwalająca na dokładne zobrazowanie uzębienia. Zdjęcie RTG wykonywane jest najczęściej w związku z leczeniem stomatologicznym, ortodontycznym bądź protetycznym, bowiem doskonale widać na nim zęby leczone kanałowo, wady zgryzu, stany zapalne, próchnicę, wypełnienia, stan kości czy zęby zatrzymane. Na zdjęciu dokładnie widoczne są wszelkie uszkodzenia. Niezbędne jest ono również przed planowanym uzupełnianiem ubytków w uzębieniu – np. wstawianiem koron, protez czy implantów. Stomatolog lub inny specjalista zlecający badanie powinien przeprowadzić z Pacjentem wywiad medyczny, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania odnośnie wykonania zdjęcia. 

Pracownia RTG Kraków – bezpieczna diagnostyka uzębienia

W naszej pracowni wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i aparaturę najwyższej jakości, a przebieg wykonywania zdjęcia RTG jest w pełni bezpieczny oraz szybki. Minimalne użycie promieniowania rentgenowskiego pozwala na precyzyjnie zobrazowanie stanu uzębienia. Badanie jest bezbolesne oraz nie wymaga szczególnego przygotowania. Należy wyłącznie zdjąć z okolic głowy wszelkiego typu ozdoby – np. biżuterię czy okulary. Przed rozpoczęciem badania Pacjent zakłada specjalny fartuch ochronny (wykonany z gumy), natomiast podczas jego wykonywania nie powinien poruszać głową oraz powinien stosować się do wszelkich wskazówek. 

Diagnostyka przeprowadzana jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny radiologii stomatologicznej. Pracownia RTG Kraków oferuje możliwość wykonania badania zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. 

 

INFORMACJA O WPŁYWIE DZIAŁALNOŚCI WYKONYWANEJ PRZEZ JEDNOSTKĘ ORGANIZACYJNĄ NA ZDROWIE LUDZI I ŚRODOWISKO

Podstawa prawna: ustawa Prawo atomowe / Dz.U. 2019 poz. 1792/ zgodnie z art. 32c pkt.2

Nazwa jednostki organizacyjnej: Centrum Medycyny Profilaktycznej  Sp. z o.o.

Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegające na uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące.

Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników przy pomocy dawkomierzy indywidualnych.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy nie stwierdzono przekroczenia norm dawek dla pracowników.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie dawek granicznych promieniowania jonizującego / Dz.U z 2005 poz.168/- dopuszczalna wartość narażenia na promieniowanie jonizujące wynosi: – pracownicy: 20mSv/rok; – ogół ludności: 1mSv/rok. /

Uwaga: na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko. Pracownia nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.

Kontakt

Rejestracja

Tel. 730 144 442
Tel. 12 683 05 45

kontakt@cmpdent.pl

Centrum Medycyny Profilaktycznej
30-106 Kraków, ul. Bolesława Komorowskiego 12 piętro III

Godziny otwarcia 

Pon – Czw: 8:00 – 19:00
Pt: 8:00 – 15:00

    Uzupełnij działanie: 62 − 60 =