Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów w gabinecie jest skuteczną metodą na uzyskanie pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu już w przeciągu godziny. Przeprowadzane jest przy użyciu nadtlenku wodoru lub karbamidu.
Za pomocą wybielania w gabinecie można uzyskać zęby jaśniejsze od naturalnego koloru. Zazwyczaj obserwuje się poprawę kolorytu o 4-6 tonów.
Tylko profesjonalne wybielanie pod okiem specjalisty można uznać za skuteczne i w pełni bezpieczne. Sam zabieg nie przekracza 90 minut. Ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie przed zabiegiem oraz stosowanie się do zaleceń po wybielaniu.
Na około tydzień / dwa tygodnie przed wybielaniem powinien odbyć się profesjonalny zabieg higienizacyjny. Polega on na pełnym usunięciu kamienia nazębnego i osadu, które mogłyby przyczynić się do powstawania plam i przebarwień. Należy również dokładnie sprawdzić stan jamy ustnej – wszelkie zmiany na błonie śluzowej oraz próchnica są przeciwskazaniem do zabiegu wybielania.

Zabieg wybielania krok po kroku:

Na początku higienistka stomatologiczna określa naturalny kolor zębów zgodnie z
kolornikiem oraz wykonuje dokumentację fotograficzną. Następnie zabezpiecza dziąsła płynnym koferdamem, który zapobiega podrażnieniu błony śluzowej. Kolejno na zęby nakłada specjalny żel zawierający substancję aktywną, który jest dostępny wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Niektóre żele wymagają aktywacji światłem pochodzącym ze specjalistycznej lampy. Żel pozostaje na zębach jeszcze przez około 15-20 minut. Po tym czasie żel zostaje usunięty i ponownie nałożony.
Proces powtarza się zależnie od możliwości i oczekiwanego efektu.
Po zakończonym zabiegu Higienistka usuwa koferdam zabezpieczający dziąsła oraz przepłukuje jamę ustną pacjenta. Ostatnim etapem jest wykonanie zdjęć oraz określenie koloru zębów zgodnie z użytym przed zabiegiem
kolornikiem.

Zalecenia po zabiegu:

1. Przez minimum 48 godzin przestrzegać „białej diety”- unikać pokarmów i napojów barwiących szkliwo (np. buraki, czerwone wino, kolorowe soki, kawa, herbata itp.) oraz zrezygnować z palenia tytoniu. Żel wybielający czasowo zwiększa porowatość szkliwa, przez co zęby są bardziej podatne za przenikanie czynników barwiących. Im dłużej będziemy unikać papierosów, pokarmów i napojów barwiących, tym efekt dłużej się utrzyma.
2.Przez dobę po zabiegu należy unikać spożywania gorących i zimnych pokarmów oraz napojów. Przez ten okres może wystąpić nadwrażliwość, która po czasie zniknie.
3. Przez miesiąc po zabiegu zaleca się stosować specjalistyczne pasty do zębów
przeznaczone dla osób po wybielaniu zębów.
4. Przynajmniej raz na 6 miesięcy zaleca się wykonać profesjonalny zabieg usuwania
kamienia nazębnego oraz osadu.
Zalety wybielania w gabinecie:
-Efekt bielszych zębów już po jednej wizycie.
-Przeprowadzane pod okiem specjalisty jest w 100% bezpieczny.
-Trwały efekt wybielania.
Nazwa usługiCena
Przegląd stomatologiczny100 zł
Usunięcie złogów nazębnych za pomocą ultradźwięków - 2 łuki200 zł
Piaskowanie250 zł
Higienizacja- pakiet (skaling, piaskowanie, fluoryzacja)350 zł
Fluoryzacja kontaktowa - 1 łuk70 zł
Wybielanie zębów metodą nakładkową - 4 strzykawki900 zł
Wybielanie zębów w gabinecie800 zł

Kontakt

Rejestracja

Tel. 661 873 493
Tel. 12 683 05 45

kontakt@cmpdent.pl

Centrum Medycyny Profilaktycznej
30-106 Kraków, ul. Bolesława Komorowskiego 12 piętro III

Godziny otwarcia Pon – Pt: 8.00 – 20.00

    Uzupełnij działanie: 74 − = 66