Wybielanie metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa – na czym polega?

Jest to system profesjonalnego wybielania. Zabieg jest wykonywany samodzielnie w domu, po wcześniejszej wizycie i konsultacji w gabinecie stomatologicznym. Jest to bezpieczna oraz bardzo skuteczna metoda, która pozwala wybielić zęby o kilka odcieni w przeciągu 10-14 dni. Cały proces polega na wykonaniu indywidualnej, przezroczystej szyny, do której nakładany jest specjalny preparat wybielający. Nakładka wypełniona żelem, w zależności od wrażliwości zębów i oczekiwanego efektu zakładana jest na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Różnica w odcieniu zębów jest widoczna już po pierwszej aplikacji. 

Wybielanie metodą nakładkową dzieli się na dwa etapy:

Etap gabinetowy

Na pierwszej wizycie, podczas konsultacji w gabinecie stomatologicznym zostanie oceniony naturalny kolor zębów wraz z wykonaniem dokumentacji fotograficznej. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać profesjonalną higienizację. Następnie pobierany jest wycisk łuku zębowego, na podstawie którego w pracowni protetycznej przygotowywane są specjalne nakładki celuloidowe. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje gotowe nakładki oraz strzykawki wypełnione żelem wybielającym wraz z dokładną instrukcją dalszego postępowania.

Etap domowy

Przed umieszczeniem nakładek wybielających w jamie ustnej należy dokładnie wyszczotkować i oczyścić zęby przy pomocy nici dentystycznej. Następnie niewielką ilość preparatu wybielającego umieścić w nakładkach wybielających od strony powierzchni wargowych zębów. Jeżeli na błonie śluzowej pojawi się preparat wybielający, niezwłocznie trzeba usunąć go za pomocą suchej szczoteczki do zębów, chusteczki higienicznej bądź palców. Preparat wybielający należy pozostawić w jamie ustnej w zależności od stężenia preparatu oraz oczekiwanego efektu od 4 do 8 godzin. Po wyciągnięciu nakładki należy dokładnie oczyścić ją z resztek preparatu pod strumieniem bieżącej wody, przy pomocy szczoteczki i pasty. Zęby należy dokładnie oczyścić oraz starannie wypłukać jamę ustną.

W związku z często pojawiającą się nadwrażliwością zaleca się używanie past na nadwrażliwość zębów na 2 tygodnie przed rozpoczęciem wybielania, aż do kilku tygodni po zakończeniu zabiegu.

Co ważne – wybielanie zębów usuwa przebarwienia jedynie z zębów żywych. Wszystkie wypełnienia, uzupełnienia protetyczne czy korony nie zmienią swojego odcienia pod wpływem preparatu wybielającego. Zaleca się więc wybielić zęby i odczekać dwa tygodnie przed uzupełnieniem braków zębowych. W tym czasie kolor zębów w pełni się ustabilizuje, a efekty będą najbardziej zadowalające.

Zalety wybielania zębów metodą nakładkową:

  • Pozwala obserwować i kontrolować na bieżąco przebieg rozjaśniania zębów.
  • Polecana jest szczególnie osobom z tendencją do nadwrażliwości (na zimne, gorące, kwaśne, słodkie).
  • Po zakończeniu wybielania nakładki mogą być wykorzystane do ponownego wybielania.
Nazwa usługiCena
Przegląd stomatologiczny100 zł
Usunięcie złogów nazębnych za pomocą ultradźwięków - 2 łuki200 zł
Piaskowanie250 zł
Higienizacja- pakiet (skaling, piaskowanie, fluoryzacja)350 zł
Fluoryzacja kontaktowa - 1 łuk70 zł
Wybielanie zębów metodą nakładkową - 4 strzykawki900 zł
Wybielanie zębów w gabinecie800 zł

Kontakt

Rejestracja

Tel. 661 873 493
Tel. 12 683 05 45

kontakt@cmpdent.pl

Centrum Medycyny Profilaktycznej
30-106 Kraków, ul. Bolesława Komorowskiego 12 piętro III

Godziny otwarcia Pon – Pt: 8.00 – 20.00

    Uzupełnij działanie: 21 + = 31