Konsultacja ortodontyczna

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w zakresie konsultacji ortodontycznej? Obawiasz się o swój zgryz, uważasz że borykasz się z jego wadami i chciałbyś rozpocząć leczenie? W naszej poradni otrzymasz fachową pomoc od specjalistów z długoletnim doświadczeniem. Konsultacji ortodontycznych udzielamy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dokładnie zdiagnozujemy Twój problem i zaplanujemy proces leczenia, który wyeliminuje wszelkie problemy ze zgryzem.

Czy wiesz, że wady zgryzu mogą powodować trudności z mówieniem, problemy z prawidłowym utrzymywaniem higieny uzębienia, problemy z jedzeniem, a nawet oddychaniem? Zazwyczaj nieprawidłowości zgryzu tworzą się w wyniku niepoprawnej budowy szczęki. Jednak wdrażając odpowiedni plan leczenia można je zupełnie zniwelować lub w znacznym stopniu skorygować. Wszystkie informacje na temat, możliwości i sposoby leczenia, uzyskasz na konsultacji ortodontycznej w naszej poradni.

Kiedy warto zapisać się na konsultację ortodontyczną?

Na pierwszą konsultację warto zapisać dziecko już po wyrośnięciu wszystkich mleczaków. Rodzicom często wydaje się, że zgryz ich pociech rozwija się poprawnie. Jednak po wykonaniu zdjęć i przeanalizowaniu ich przez specjalistę wychodzą pierwsze wady, które z uwagi na szybki czas reakcji możemy sprawnie skorygować. Przeważnie leczenie rozpoczyna się w 11 roku życia, gdy pacjent posiada już wszystkie stałe zęby, jednak nie jest to regułą. Duże znaczenie ma stopień postępowania wady i stan uzębienia.

Jak wygląda konsultacja ortodontyczna?

Na początku specjalista obejrzy Twoje uzębienie, aby ocenić jego stan i ewentualne wady widoczne gołym okiem. Kolejno zostanie wykonane profesjonalne zdjęcie pantomograficzne, dzięki któremu ortodonta mając wgląd do struktury zębów oraz tkanki kostnej będzie mógł dokładnie przeanalizować Twój problem. Wykonanie zdjęcia potrwa tylko chwilę i jest zupełnie bezbolesne. Cała wizyta będzie bardzo przyjemna, więc nie musisz się niczego obawiać.

W trakcie spotkania ortodonta ustali problem z jakim się borykasz, opowie Ci co za niego odpowiada i przygotuje dla Ciebie indywidualny proces leczenia. Z naszego gabinetu wyjdziesz posiadając konkretny plan działania, a nie z kolejnymi pytaniami. Jeśli zastosujesz się do uzyskanych porad, to po zakończeniu leczenia będziesz mógł się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem.